Jdi na obsah Jdi na menu
 


Denny - nový psí člen rodiny

dsc_0535.jpg

 

 

 

 

 

 

dsc_0609.jpg

 

Úvedení :

Máme nový přírůstek do rodiny!!! smiley

Naše domácí lidsko - zvířecí smečka se rozrostla o nového psího hošíka Dennyho.

Denny se stal tentokráte mým vymodleným pejskem. Již delší dobu (zhruba necelé 2 roky) jsem uvažovala si pořídit nové štěňátko - a to ještě v době, kdy máme Buddýska, aby mu byl kamarádem a zároveň se od něj mnohé přiučil.

Po zvážení všech členů rodiny jsme si nakonec vybrali štěňátko přímo po Buddýskovi.

Možná si někdo řekně, že nechávat si potomka po svém vlastním psu není z chovatelského hlediska příliš moudré, ale zahrálo tam několik věcí najednou, proč ano.

1.Golden nám přilnul jako rasa pejska nejvíce ( váhala jsem ještě s pořízením jiného druhu retrievera - Flata).

2.Dále vím přeci , co mám doma - ať co se týče zdraví, exteriéru, loveckých a vůbec pracovních vloh a pravé retrievří povahy.

3,Rozhodla i fenka - maminka štěňátek - výborná pracantka s exteriérovou nóblesou a výborného zdraví, která toho opravdu hodně dosáhla.

4. Věk Buddyho, že už je nejvyšší čas pořídit nové štěndo.

5.No a největším důvodem byla citová záležitost si nechat potomka právě po našem Buddýskovi - miláčkovi celé rodiny heart Hlavně abych nepropásla z tolika vrhů jeho potomka, protože ženicha si vybírají majitelé fenek.  Mohla bych tak dlouho čekat, až bych tuto příležitost nakonec nadobro ztratila.

dsc_0549.jpg

dsc_0592.jpg

Denny (oficiálním jménem Azzante Ebellini)

Rodiče : BEAU ROSE PRÉMA SHANTI NAVARO "U" + Multi Ch.BUDDY GODD                  AUGURY

Odkud pochází :  Opět od Brna!!!smiley Tentokráte z CHS Ebellini z obce Vranov paní chovatelky Evy Nohavicové.

První poznatky a projevy Dennyho winkpo příjezdu domů:

Je to malý pohodář, který absolutně neřešil příjezd do nové rodiny - jako by k nám odjakživa patřil. Povaha se nám zatím jeví spíše dominantní, rád objevuje nové věci okolo a je velice kontaktní se všemi členy rodiny, především ke mě (zřejmě tím, že chystám misečku laugh).

Zatím je to pěkný rarášek, který drobnými zoubky vše okusuje, ale je chytrý a na svůj věk pěkný fiškuntálek,jak dosáhnout přes zákazy svého...hlavně tedy nenápadně  (např. lehnutí s hračkou v místě koberce , nábytku či boty a plynulé přejití k okousávání toho, co nemá, místo té hračky)

Při krátkých zkouškách výcviku velice učenlivý, má veliký zájem  o aport...z čehož mám radost. Zatím si to sice občas řeší tak trošku po svém, spíše kořistnicky, ale to se poddá wink.

Výborný konzument všeho, co se mu nachystá do misky (  i co se nachystá do misky Buddyho - je ho třeba hlídat)

Má rád Buddyho a nejraději by si s ním stále hrál - často až trošku dotěrným stylem. Buddy je ale velice trpělivý a vše velice dobře snáší....a pokud už né, tak hochy prostě rozdělíme a basta!!!

Budu se těšit na to, co příjde dále.....čeká nás dlouhá společná cesta.

Fotky shlédněte ve známých rubrikách - nyní především v Rodinném prostředí wink.

11.měsíců

dsc_0748.jpgdsc_0770.jpgdsc_0819.jpg

img_5324.jpg   1,5 roku